Drukuj

Współczesna migracja stanowi najbardziej rozległy ruch wszechczasów i obejmuje obecnie około 200 ml ludzi na całym świecie. Przekształciła się w strukturalną rzeczywistość współczesnego społeczeństwa i stanowi coraz to bardziej złożony problem z punktu widzenia społecznego, kulturalnego, politycznego, religijnego,ekonomicznego i duszpasterskiego.

Przyjęcie obcego jest zasadniczym wyznacznikiem Kościoła Katolickiego Kościół, który byłby zamknięty na przyjęcie każdej osoby bez względu na pochodzenie, przestałby być znakiem zbawienia dla wszystkich ludzi. Dlatego jesteśmy otwarci na na każdego, kto zawita w nasze progi, bez względu na narodowość, język, religię czy światopogląd.

Wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom będąc świadomymi, że w zmieniającej się rzeczywistości społecznej i ekonomicznej Europy ogromna rzesza migrantów znajduje miejsce do życia również w Polsce. Dlatego staramy się udzielać kompleksowej pomocy wszystkim, którzy z nami się kontaktują.

Udzielamy pomocy w zakresie: poradnictwa prawnego i procedur administracyjnych, przygotowania wniosków, odwołań i korespondencji oraz tłumaczenia dokumentów. Pomagamy w nawiązaniu kontaktu z instytucjami państwowymi i organizacjami pozarządowymi, mogącymi udzielić pomocy w danej sprawie. Umożliwiamy skorzystanie z usług tłumaczy języków: wietnamskiego, chińskiego i angielskiego.

W siedzibie Ośrodka prowadzimy lekcje języka polskiego, a także umożliwiamy bezpłatne korzystanie z komputera i Internetu.

Wiemy również, jak ważny jest wymiar duchowy rozwoju człowieka. Dlatego otaczamy stałą opieką duszpasterską katolików wietnamskich. Staramy się odpowiadać na indywidualne potrzeby duchowe zgłaszających się do nas osób.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s