+48 22 610 02 52        centrum@migrant.pl

ZAPRASZAMY
Pon-Czw. 10.00-20.00

Wiadomości

Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2018

Przybysza, który się osiedlił wśród was, będziecie uważać za obywatela. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

To własnie biblijne motto, zaczerpnięte ze starotestamentalnej Księgi Kapłańskiej, rozpoczyna opublikowane kilka dni temu papieskie Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2018.

Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki - pisze papież Franciszek. - Pan powierza macierzyńskiej miłości Kościoła każdą osobę ludzką zmuszoną do opuszczenia swojej ojczyzny w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

Według papieża, odpowiedź państw, wspólnot i każdego człowieka indywidualnie na coraz bardziej brzemienny w skutkach problem migrantów powinna koncentrować się na 4 słowach: przyjmować, chronić, promować i integrować. Na nich właśnie oparty jest tekst Orędzia, który podaje konkretne wskazówki, w jaki sposób można pomagać - na każdym poziomie życia.

Pełny tekst Orędzia Ojca Świętego znaleźć można w naszej CZYTELNI. Zapraszamy do lektury.