+48 22 610 02 52        centrum@migrant.pl

ZAPRASZAMY
Pon-Czw. 14.00-20.00    Pt 8.00-14.00

Wiadomości

Pomoc dla Ukrainy

 

Zbiórka na artykuły higieniczne dla najsłabszych
z terenów objętych wojną


   Sytuacja na wschodniej Ukrainie jest bardzo trudna.     Szczególnie dotkniętą kryzysem humanitarnym grupą są osoby, które pozostały na terenie objętym działaniami wojennymi, w opuszczonych wioskach na wschodniej Ukrainie, w województwach Donieckim i Ługańskim. Pozostali tam najsłabsi - ci, którzy nie mogą lub nie mają gdzie uciekać: osoby starsze, chore, często przykute do łóżka lub do wózka inwalidzkiego, matki z małymi dziećmi. W wyniku działań wojennych wiele rodzin straciło wszystko. Oni wszyscy bardzo potrzebują naszej pomocy!

Proste rzeczy, które u nas są łatwo dostępne, dla wielu Ukraińców są nieosiągalne. Do takich należą niektóre artykuły higieniczne, zwłaszcza pampersy. I właśnie, jak informują osoby zaangażowane w rozdzielanie pomocy w rejonie woj. donieckiego, aktualnie najbardziej brakuje im pieluch!

 

   Tylko 25 zł      - to koszt jeden paczki pieluch, która jest realną pomocą dla dzieci i chorych! Ale to nie wszystko, to także danie im poczucia, że nie są sami i mogą liczyć na ludzi wielkiego serca.

Zbiórka pieniędzy potrwa do końca roku. Nie uda nam się bez waszej pomocy! Wspólnie możemy tak dużo!


Jeśli chcielibyście Państwo wesprzeć Ukraińców w potrzebie prosimy o wykonanie przelewu na poniższy numer konta:

03 1240 1949 1111 0000 1355 7647

z dopiskiem POMOC DLA UKRAINY
(konto w Banku PEKAO SA)


   Przy realizacji tego projektu    Werbistowskie Centrum Migranta Fu Shenfu współpracuje z werbistami i siostrami SSpS pracującymi na Ukrainie, którzy będą rozprowadzać dary w rejonie Mariopola, Doniecka, a także Kremenczuka, woj. Połtawskie.

W tzw. strefie wojennej na terenie woj. Donieckego służy Chrześcijańska Służba Pomocy (CHSP). Są to młodzi ludzie i ksiądz, który niedawno dołączył do nich z Dunajowiec. CHSP ma doświadczenie w udzielaniu pomocy humanitarnej. To oni odbiorą Państwa pomoc i wraz z siostrami SSpS będą rozwozić dary do najbardziej potrzebujących. Ojciec Wojciech Żółty SVD pracujący w Wierzbowcu będzie odpowiedzialny za zakup i dostawę darów do Mariopola.

O realizacji projektu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą, dzięki ludziom dobrego serca, będziemy mogli pomóc i dać nadzieję wielu potrzebującym.

 

Bardzo Państwu dziękujemy za otwarte serce i pomoc

tak teraz potrzebną narodowi ukraińskiemu!   W październiku wsparli nas:   

Mieszkańcy Zawoi - 3 000,00 zł

Łukasz z Radomia - 100,00 zł

Małgorzata z Kuźnicy - 50,00 zł.

Bogusław z Warszawy - 50,00 zł

Jan Mikołaj z Bydgoszczy - 50,00 zł

 

   W listopadzie wsparli nas:   

Jolanta z Warszawy - 100,00 zł

Jan z Mysłowic - 100,00 zł

 


Pierwsze podziękowania z Ukrainy

O. Mikołaj Orach OFM Conv, proboszcz z parafii w Kremenczukach, napisał do nas list o swojej współpracy z o. Wojciechem Żółtym SVD, który koordynuje projekt "Pomoc dla Ukrainy" na miejscu.

WIĘCEJ