+48 22 610 02 52        centrum@migrant.pl

ZAPRASZAMY
Pon-Czw. 14.00-20.00    Pt 8.00-14.00

Wiadomości

102. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W niedzielę 17 stycznia obchodzimy w Kościele katolickim 102. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Dzień ten wpisuje się w kontekst obchodzonego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i przeżywany będzie pod hasłem: "Migranci i uchodźcy są dla nas wyzwaniem. Odpowiedź daje Ewangelia miłosierdzia”.

W Warszawie w ramach obchodów Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana (ul. Floriańska 3), zostanie odprawiona o godz. 12.30 uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko–praskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się okolicznościowe spotkanie z uchodźcami i migrantami.

Tegoroczne obchody w Warszawie zostały przygotowane przez werbistowską Fundację Ośrodek Migranta Fu Shenfu oraz jezuickie Stowarzyszenie “W Akcji”. Uchodźcy i migranci, którym pomagają te organizacje, przygotowali także oprawę liturgiczną niedzielnej Eucharystii w katedrze warszawsko -praskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warszawskich obchodach tegorocznego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Zapraszamy na Mszę św. i zachęcamy do modlitwy, by pokonać lęk i obojętność. Niech przynaglają nas do tego słowa papieża Franciszka z bulli: "Misericordiae vultus", ogłaszającej Rok Święty: „Nie wpadajmy w obojętność, która upokarza, w przyzwyczajenie, które usypia ducha i nie pozwala odkryć nowości, w cynizm, który niszczy. Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedę świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności”.

Orędzie papieskie na 102. Dzień Migranta i Uchodżcy