ZAPRASZAMY
Pon i Śr  14.00-20.00
Wt i Czw 9.00-20.00

icon fb  icon yt

Duszpasterstwo migrantów

Werbistowskie Centrum Migranta Fu Shenfu stara się wyjść na przeciw duchowym  i religijnym potrzebom migrantów. Dwaj werbiści, o. Józef Nguyễn Huy Thêm SVD z Wietnamu i o. Krzysztof Malejko z Polski, prowadzą duszpasterstwo wśród wietnamskich katolików przebywających w Polsce. Wcześniej pracował również o. Joachim Võ Thành Khánh SVD, który po kilkunastu latach posługi wrócił do swojego rodzimej prowincji w Wietnamie. Współpracuje z nami również siostra Franciszkanka Misjonarka Maryi z Wietnamu, s. Terexa BÙI Thị Lệ FMM, która prowadzi katechezę i naukę języka polskiego online. W ramach posługi duszpasterskiej sprawujemy cotygodniową Eucharystię, prowadzimy katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów, chór parafialny oraz lekcje języka wietnamskiego dla najmłodszych Wietnamczyków, którzy urodzili się już w Polsce.

Msze Święte w języku wietnamskim są sprawowane w dwóch miejscach:

2007 ANJP 2

30 minut przed każdą Mszą św. rozpoczynają się modlitwy, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

W Łodzi liturgia eucharystyczna w języku wietnamskim sprawowana jest w drugą niedzielę miesiąca.

Centrum wspiera i pomaga w duszpasterstwie hiszpańskojęzycznym.

W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00, również w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie, odbywa się Msza Święta w języku angielskim sprawowana przez księży z Afryki, którzy studiują teologię na UKSW. Mszy Św. towarzyszy oprawa w rytmach afrykańskich.

Wraz ze Stowarzyszeniem Sinicum organizujemy także comiesięczną Mszę Świętą w języku chińskim (pierwsza niedziela miesiąca o godz. 16), która odprawiana jest w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie.

W samym Centrum Migranta na ul. Ostrobramskiej jest możliwość rozmowy i porady duchowej w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim (po wcześniejszym umówieniu) oraz skorzystania z książek i czasopism religijnych w różnych językach.

 

mszeswiete banner1200px