+48 22 610 02 52        centrum@migrant.pl

ZAPRASZAMY
Pon-Czw. 14.00-20.00    Pt 8.00-14.00

Wiadomości

Nowenna ku czci św. Józefa Freinademetza

29 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie świętego Józefa Freinademetza (1852-1908), pierwszego misjonarza werbisty. Chińczycy nazywali go Fu Szenfu - szczęśliwym kapłanem. Jest on patronem werbistowskiego Ośrodka Migranta Fu Shenfu.

Dzisiaj rozpoczynamy nowennę ku czci św. Józefa z Szantungu, aby wyprosił potrzebne łaski do posługi migrantom, uchodźcom i ludziom w drodze. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół i ludzi dobrej woli.

Modlitwa do św. Józefa Freinademetza

Święty Józefie, Kościół święty dał nam Ciebie za wzór i orędownika u Boga. Naucz nas, którzy rozważamyprzykład Twojego życia, a szczególnie działalności misyjnej, oddawać się Bogu tak, jak Ty to czyniłeś, pracować dla Jego Królestwa służąc migrantom i uchodźcom w miłości i w łączności z Nim przez modlitwę, oraz osiągnąć nasz cel ostateczny - zbawienie. Ty w swoim misjonarskim życiu poznałeś ubóstwo i nędzę wielu ludzi, którym spieszyłeś z pomocą. Bądź również dla nas wsparciem, aby przez Twoje wstawiennictwo udzielił nam Bóg swojej łaski. Uproś nam przede wszystkim łaskę gotowości i wytrwałości, abyśmy żyli według świętej woli Bożej i zawsze przyjmowali Jego zrządzenia. Święty Józefie, módl się za nami! Amen.


19 października 1975 roku, wraz z Założycielem werbistów, o. Arnoldem Janssenem, zaliczony został w poczet błogosławionych. 5 października 2003 roku papież Jan Paweł II zaliczył go w poczet świętych Kościoła.

W Dekrecie o heroiczności cnót o. Jozefa Freinedemetza czytamy: "Józef Freinademetz był prawdziwym apostołem, który dobrą nowinę przekazał innym w tak braterski sposób, jak gdyby był z ich plemienia i narodu. Podziwiamy u niego tę wierność, której domaga się Chrystus od swoich uczniów, a Sobór Watykański II zaleca ją wszystkim zwiastunom wiary do naśladowania w Dekrecie o działalności misyjnej Kościoła: "Misjonarz bowiem wkracza w życie i posłannictwo Tego, który wyniszczył siebie samego, przyjąwszy postać sługi. Powinien zatem być gotowy przez całe życie trwać przy swoim powołaniu, wyrzec się siebie i wszystkiego, co dotychczas uważał za swoje i stać się wszystkim dla wszystkich". O. Józef Freinademetz, Apostoł Chin, stał się Chińczykiem dla Chińczyków: mówił po chińsku, ubierał się po chińsku. Jego dewizą życiową była praca na rzecz narodu, który dogłębnie pokochał."

Święty Józefie, patronie naszej misjonarskiej działalności, módl się za nami. Wypraszaj u Boga błogosławieństwo dla wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów.