+48 22 610 02 52        centrum@migrant.pl

ZAPRASZAMY
Pon-Czw. 14.00-20.00    Pt 8.00-14.00

Wiadomości

Pierwsze podziękowanie z Ukrainy

ukr pomoc01Zbiórka na artykuły higieniczne dla najsłabszych z terenów objętych wojną na Ukrainie nadal trwa. Mamy już pierwsze podziękowanie z Ukrainy i rozliczenie.

O. Mikołaj Orach OFM Conv, proboszcz z parafii w Kremenczukach, napisał do nas list o swojej współpracy z o. Wojciechem Żółtym SVD, który koordynuje projekt "Pomoc dla Ukrainy" na miejscu.

"Ponad miesiąc temu skontaktował się ze mną pracujący w Ukrainie misjonarz werbista – o. Wojciech Żółty SVD, który opowiedział mi o projekcie pomocy ludziom cierpiącym w skutek wojny Ukrainy z Rosją - pisze o. Orach. - O. Wojtek zaproponował pomoc w części medycznej naszej służbie bezdomnym, czym uradował nas niezmiernie. Przystaliśmy chętnie na tę propozycję wyrażoną w konkretnej liczbie – zakup lekarstw na kwotę 10.000 UAH. Jest to bardzo odczuwalna pomoc. Sporo bezdomnych cierpią na różne dolegliwości, zwłaszcza teraz, w okresie poważnych chłodów, które niesie pora zimowa. (...) Teraz rozpoczął się przykry sezon amputacji po odmrożeniach, w którym bierzemy dość czynny udział. W tym kontekście pomoc w zakupie leków odczytuję nie inaczej jak przejaw Opatrzności Bożej".

Cały list o. Mikołaja Oracha OFM Conv wraz z rozliczeniem można znaleźć TUTAJ.

ukr pomoc02


Zbiórka na artykuły higieniczne dla najsłabszych z terenów objętych wojna trwa nadal.
Szczegóły akcji