ZAPRASZAMY
Pon i Śr  14.00-20.00
Wt i Czw 9.00-20.00

icon fb  icon yt

Wiadomości

WIADOMOŚCI         CZYTELNIA         MEDIA         GALERIA

Zaproszenie na Mszę Świętą z okazji obchodów Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy

plakat dmiu2015 300px

18 stycznia obchodzony będzie w całym Kościele katolickim 101. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek zaproponował, aby obchodzić go pod hasłem: „Kościół bez granic Matką wszystkich”.

W orędziu wydanym z tej okazji napisał: „Kościół bez granic, matka wszystkich, szerzy w świecie kulturę przyjmowania i solidarności, zgodnie z którą nikogo nie wolno uważać za niepotrzebnego, będącego nie na swoim miejscu czy do odrzucenia. Jeżeli wspólnota chrześcijańska rzeczywiście żyje swoim macierzyństwem, to umacnia, ukierunkowuje i wskazuje drogę, cierpliwie towarzyszy, staje się bliska przez modlitwę i przez dzieła miłosierdzia”.

Czytaj pełny tekst Orędzia

 

W związku z tym Fundacja Ośrodek Migranta Fu Shenfu serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji migrantów i uchodźców. Szczególną okazją do tego będzie Msza św., której przewodniczyć będzie ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko praski.

Msza zostanie odprawiona w niedzielę 18 stycznia, o godz. 7.30, w katedrze pw. św. Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotują migranci z różnych krajów.

Ufamy, że nasza wspólna modlitwa stanie się umocnieniem i pomoże wszystkim doświadczyć macierzyńskiego serca i objawi oblicze Kościoła, zwłaszcza ludziom marginalizowanym, migrantom i uchodźcom. Zapraszamy!!!