ZAPRASZAMY
Pon i Śr  14.00-20.00
Wt i Czw 9.00-20.00

icon fb  icon yt

Wiadomości

WIADOMOŚCI         CZYTELNIA         MEDIA         GALERIA

Kolędowanie w Ośrodku Migranta

W niedzielę 1 lutego, o godz. 15.00, w Ośrodku Migranta odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholi wspólnoty katolików wietnamskich, prowadzonej przez s. Annę Tham, franciszkankę misjonarkę Maryi.

Szesnastoosobową scholę stanowią katolicy, protestanci, a także ludzie innych religii. W czasie Eucharystii sprawowanej w katedrze warszawsko–praskiej, z okazji 101. Dnia Migranta i Uchodźcy, wietnamska schola pomagała w przygotowaniu oprawy liturgicznej.

koledowanie2015 03Do kolędowania dołączyły się nowicjuszki Sióstr Służebnic Ducha Świętego z Sulejówka. Usłyszeliśmy siedem kolęd wietnamskich w pięknej aranżacji przygotowanej przez s. Annę Tham oraz trzy mało znane kolędy polskie, w wykonaniu sióstr nowicjuszek SSpS. Z inicjatywy chóru sławną kolędę „Cicha noc” wykonano w j. polskim, wietnamskim i angielskim. Kolędowanie zakończyło się odśpiewaniem „Adeste fideles”, w czasie którego wszyscy uczestnicy radosnym wezwaniem „Venite adoremus ad Dominium” – „pójdźmy adorować Pana” dziękowali Bogu za Boże Narodzenie Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.

Po kolędowaniu miała miejsce agapa, w czasie której można było skosztować potraw kuchni wietnamskiej oraz delektować się wietnamskimi słodkościami. W tym miejscu pragniemy wyrazić podziękowanie naszym przyjaciołom i dobrodziejom z Wietnamu, za pomoc w przygotowaniu agapy i całego spotkania.

koledowanie2015 02W to niedzielne popołudnie w Ośrodku Migranta zgromadziło się około 45 osób, w tym wielu werbistów ze wspólnoty Domu Misyjnego Ducha Świętego w Warszawie, na czele z o. Prowincjałem Erykiem Koppą. Spotkanie stało się okazją do poznania kultury i tradycji religijnej Wietnamczyków oraz dało możliwość do praktycznego realizowania słów papieża Franciszka z tegorocznego orędzia na 101 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy: „Odwaga wiary, nadziei i miłości pozwala zmniejszyć dystans, dzielący od ludzkich dramatów. Jezus Chrystus wciąż oczekuje, aby Go rozpoznawać w migrantach i w uchodźcach, w uciekinierach i przesiedleńcach” (jw)

Więcej fotografii