+48 22 610 02 52        centrum@migrant.pl

ZAPRASZAMY
Pon-Czw. 14.00-20.00    Pt 8.00-14.00

Wiadomości

Wietnamscy katolicy z Warszawy świętują Wszystkich Świętych

wszsw wietn03W Warszawie funkcjonują dwie wspólnoty wietnamskich katolików, którym posługują werbiści. Wspólnota pw. Ducha Świętego (cong doan Chua Thanh Than) ma swoją kaplicę przy centrum handlowym w Wólce Kosowskiej, a wspólnota pw. św. Jana Pawła II (cong doan thanh Gioan Phaolo II) przy centrum handlowym Marywilska.

Obydwie wspólnoty funkcjonują w obrębie swoich miejsc pracy i miejsc zamieszkania. Każda ze wspólnot spotyka się raz w tygodniu na Eucharystii.

Z okazji większych świąt obydwie wspólnoty gromadzą się razem na celebracji w jednej parafii. W tym roku z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych nie udało nam się zebrać na wspólnej Euchrystii, jak to było w zwyczaju do tej pory. Jednak obydwie grupy uroczyście świętowały ten dzień – katolicy z Wólki Kosowskiej w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Woli Mrokowskiej, a katolicy z Marywilskiej w werbistowskiej parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie.

Przed Mszą świętą był czas na przygotowanie śpiewów, spowiedź i modlitwy. Dziękujemy księżom proboszczom i wikarym, którzy gościli nas w swoich parafiach oraz wszystkim zaangażowanym za organizację i wspólną modlitwę.

Przez wstawiennictwo wszystkich świętych prośmy, aby Bóg błogosławił naszym wspólnotom, pomógł się rozwijać, darzył potrzebnym zdrowiem, siłami do pracy i radością na każdy dzień.

o. Krzysztof Malejko SVD